Napsali o nás

Český rozhlas Olomouc – Hrob vojáků z dob napoleonských válek. 10. listopadu 2022 byla odvysílána další část povídání o našem zámku. Odkaz k poslechnutí je zde

Tip na výlet! více zde

Tip na výlet s procházkou v přírodě. více zde

Český rozhlas Olomouc – Povídání o minimuzeu v Dlouhé Loučce se vysílalo 6.listopadu 2022. Odkaz k poslechnutí je zde

V souvislosti s vytvořením tohoto odkazu, přidávám ještě speciální komentář.

Záchrana maleb od francouzských zajatců ze zdevastovaného zámku v Dlouhé Loučce se stala vcelku úspěšnou záležitostí, byť se nepodařilo zachránit všechny malby pro jejich značné poškození. To nemění nic na tom, že vzniknuvší minimuzeum je jistě unikátní a získává pozornost obdivovatelů. Ti, kteří zachráněné malby shlédli, ať už při otevření minimuzea, nebo při jiných příležitostech, se mnohdy netajili uznáním všem zainteresovaným, hlavně díky takto komplikované záchraně. Toho si samozřejmě všichni nesmírně vážíme, ale považuji za vhodné uvést ještě další skutečnost k jakémusi naplnění historických souvislostí. Souvislosti, které té naší záchraně dodaly komplexnost a příběh. Příběh, který je v mnoha detailech velmi přitažlivý. Ti, kteří se zúčastnili dne otevření minimuzea 15. září 2022 byli rovněž svědky vysloveného uznání panu Mgr. Jaroslavu Brachtlovi, právě za naprosto perfektní přípravu historických faktů, které znamenitě dokreslují celý tento příběh. Ze zachráněných maleb se díky němu staly doslova nehynoucí svědkové příběhů konkrétních lidí, které by byly navždy zapomenuty. Pan Jaroslav Brachtl je mimo jiné současný kronikář naší obce. Již na začátku vzniku našeho spolku nás dovzdělával ve znalostech historických událostí souvisejících s naším zámkem. Díky jeho textům o historii našeho zámku jsme mohli při nejrůznějších setkáních fundovaně o našem zámku diskutovat.

Zkrátka, pane Brachtle, velmi si Vás vážíme za Váš přínos naší obci v oblasti pátrání a následnému přínosu historických souvislostí spojených s naším zámkem, potažmo našemu místu k žití.

Vaše práce nebude nikdy zapomenuta!

Za Zámecký Tým

Michal Klein

Mgr. Jaroslav Brachtl (uprostřed)  a prof. Mgr. Jindřich Štreit Dr.h.c. (vlevo) 15.září 2022 otevření minimuzea v Dlouhé Loučce

Olomoucký deník 16.9.2022 – článek zde

Oprava zastřešení se stává realitou díky shodě.

V souvislosti s článkem v Olomouckém deníku přikládáme malé info z aktuálního dění při probíhající opravě původního zastřešení. Odkaz na aktuální činnost zde. Vytvořili jsme schéma aktuálního stavu zastřešení a postupu oprav. První část aktuálně probíhá z rozpočtu obce. Druhá část bude následovat. Ze schématu je patrné, že pro střední část v tuto chvíli nebude vykonáno nic. Pokud nové zastupitelstvo obce naváže na vypracovanou studii objektu (odkaz zde), dojde k postupnému rozebrání trosek zdí střední části a záchrany přízemního sálu. Tento sál je ve studii nazván SALA TERRENA. Na opravě zastřešení se podílí několik místních firem a dobrovolníci. 

TV Prima – reportáž – zámek Dlouhá Loučka

15.11.2019 VELKÉ ZPRÁVY: OBEC KOUPILA ZÁMEK. TEĎ NEVÍ, CO S NÍM

Olomoucký deník 8.11.2019 – odkaz na celý článek zde

MF DNES 1.11.2019
Celý text jsme zkopírovali pro lepší čitelnost a po kliknutí níže se Vám článek otevře.

MLADÁ FRONTA DNES 1.11.2019 – Číst článek zde

Zprávy z MORAVY 17.8.2019 Více zde

Total Page Visits: 4063 - Today Page Visits: 1