Studie

Studie areálu zámku Dlouhá Loučka

Níže můžete nahlédnout do galerie snímků studie, jež byla představena zastupitelstvu naší obce. Studii zpracovala Ing. Arch. Alice Michálková ve spolupráci se ZÁMECKÝM TÝMEM, vedením obce a v neposlední řadě se starostou Ladislavem Koláčkem. Příprava a následné představení studie si vyžádala mnoho schůzek a jednání. Tato jednání měla za cíl přizpůsobit celkový postup realizace takto náročného projektu, zjištěným faktům. Mezi neúprosně reálná fakta patří především mnohaleté chátrání celého objektu. Degradace konstrukce je tak rychlá, že vytvořený statický posudek již není možno použít. Pro jednotlivé etapy postupu se musí vždy vytvořit minimálně lokální posudek. Rozsah prací, které by vedly k zastavení degradace je tak obsáhlý a závislý na tzv. rychlých penězích, že studie a následně vypracovaný projekt musí být nekompromisně cílen na části, které mají ještě šanci. Při pohledu na studii lze nalézt části, které nebude možno zachránit, ale budou zakresleny jejich technické parametry pro případné obnovení některých částí. Studie má mnoho nových optimistických prvků, které dokáží celý areál zámku a okolí vyzdvihnout. Také dokáží poskytnout našemu zámku adekvátní využití a zejména ztracený půvab.

Důležitá zpráva je to, že studii posoudili zastupitelé naší obce a rovněž došlo ke hlasování o tom, zda je tato studie hodna rozvinutí v projekt realizace. Hlasování zastupitelů dopadlo pro budoucnost areálu pozitivně. Bylo schváleno vypracování projektové dokumentace vycházející z této studie, coby směru.

Studie je od prvopočátku koncipována jako etapový projekt a lze tedy postupovat s jednotlivými menšími částmi. Menší části mají menší obtížnost, ale i tak budou náročně financovány.

Všichni, kteří se na přípravě podkladů pro zpracování studie podíleli, doufají, že jejich mnohdy velmi obtížně vykonanou práci oceníte.

Těší nás, že při volbě naší společné budoucnosti využíváte Váš rozum a srdce.

ZÁMECKÝ TÝM Dlouhá Loučka z.s.

Total Page Visits: 1666 - Today Page Visits: 1