Sběr hliníkových plechovek

Zpět na přehled SOS kampaně

Jednou z možností pomoci k záchraně zámku v Dlouhé Loučce je projekt s ekologickým podtextem. Uvedeným ekologickým projektem nejenže  zbavíme naší překrásnou přírodu nechtěné a velice obtížně rozložitelné zátěže, ale jejím odprodejem k následné  recyklaci  napomůžeme k obnově zámku i zámeckého areálu. Kromě hliníkových plechovek sbíráme i další suroviny. Níže je seznam sbíraných surovin.

Pokud se rozhodnete pomoci se sběrem, prosíme o sbírání do pytlů a následně nás kontaktujte pro převzetí. Nasbírané plechovky můžete přivézt i k zámeckému dvoru ale nejdříve prosíme o informaci, že tak chcete učinit. Jde o to aby se sběr co nejdříve uklidil a neležel dlouho u brány.

  • Klasické hliníkové plechovky (prosíme pošlapat kvůli skladnosti)
  • Alobal
  • Vyřazené hliníkové žaluzie (prosíme zbavit šňůrek, plastů a jiných materiálů)
  • Samozřejmě sbíráme i jiné kovy. V tomto případě prosíme o roztřídění dle druhu kovu. Například železo. Jsou to železné plechovky a obecně železný plechový odpad, který poznáte pomocí magnetu. Pokud se budete chtít zbavit i většího železného odpadu ve prospěch zámku, kontaktujte nás. Z dalších kovů se může jednat i o mosaz či měď. Z mosazi jsou například vodovodní baterie a z mědi elektro kabely. Kabely prosíme pouze zbavené „bužírek“ neboť nemáme prostor pro čištění jakýchkoliv sbíraných surovin.
  • Noviny, časopisy a reklamní letáky. Prosíme o svázání do balíku. (upozorňujeme, že kartony a lepenkové obaly nesbíráme)

Hliníkové cihly z recyklovaných plechovek.
Takto vypadají vzorově pošlapané hliníkové plechovky od našich skvělých spoluobčanů. Děkujeme Vám. Výdělek bude beze zbytku vynaložen při záchraně zámku.
Lis na hliníkové plechovky by se nám náramně hodil. Zatím si jej nemůžeme dovolit a proto prosíme plechovky nejprve pošlapat. Děkujeme, moc nám tím pomůžete.

Total Page Visits: 1931 - Today Page Visits: 4